Personal Tranier Faydaları

  • Anasayfa
  • /
  • Personal Tranier Faydaları

Personal Tranier Faydaları

Personal Trainer = Kişisel Eğitmen = Kişisel Antrenör Faydaları

Kişisel eğitmenler genellikle bir egzersiz programına yardımcı olmak için tehdit edici olmayan "Sert Sevgi" motivasyonunu kullanır. Kişisel bir eğitmen ile çalışmak sizin için korkutucu olabilir ama yararları dikkatle düşünülmelidir.

Finansal yatırım olarak değer olup olmadığını anlamanızda, kişisel antrenör ile çalışmanın potansiyel yararlarını bilmeniz size çok yardımcı olabilir.

Hedeflere Ulaşma
Kişisel antrenör size fitness hedeflerinizi düzenlemenizde yardımcı olur. Mevcut olan fitness durumunuzu egzersiz yoluyla ne kadar ilerletebileceğinizi anlatır. İstediğiniz hedefleri hakkında fikir sahibi olsa da, profesyonel belirli ve gerçekçi ulaşılabilir küçük hedefleri belirleyerek basamaklayabilir. Kişisel antrenör bu hedeflere, doğru ve sağlıklı ilerlediğinizi değerlendirmesini yapar. Hedeflerinizden haberdardır. Profosyonel olarak gercekçi ve ulaşılabilir küçük hedefler belirleyerek varmak istediğiniz yere sizi adım adım yaklaştırır.

Kişiselleştirilmiş Egzersiz
Kişisel antrenörler ulaşmak istediğiniz hedefe odaklı, sadece sizin için özel bir egzersiz planı oluşturur. Kişiselleştirilmiş egzersizin, genel bir egzersiz planına göre daha iyi sonuç verdiğini gösteren sayısız bilimsel çalışma vardır. Fiziksel durumunuzu ve tıbbi geçmişinizi bildiği için, sizin gereksinimlerinize uyacak şekilde en etkili programı oluşturabilir.

Güvenlik
Profesyonel bir eğitmen size rutin olarak her egzersiz hareketini gerçekleştirmek için doğru yolu öğretir. Sık sık hareketi gösterir ve duruşunuzu ya da tekniğinizi düzeltir. Hareketin nasıl yapılacağını doğru öğrenmeniz yaralanma riskinizi azaltır. Evde ya da spor salonunda tek başına egzersiz yaptığınız da, doğru teknikleri öğrenmiş olmanız size her zaman yarar sağlayacaktır.

Motivasyon
Kendi başınıza egzersiz yaparken motivasyonunuzu korumak genellikle zordur. Kişisel bir eğitmen ile düzenli dersler yaptığınızda, egzersizleri disiplinli ve sürekli yapabilmemiz için motivasyonunuz artar. Her çalışmanızda kişisel antrenör ile çalışmasanız da yine de bir önceki özel dersin motivasyonu sizi pozitif etkileyecektir. Ayrıca eğitmen size egzersiz programı devam ederken gelişmenizi göstererek motivasyonunuzu sağlayacaktır.

Sorumluluk
Başka bir yaygın sorun ise düzenli bir egzersiz programı takip edememektir. Egzersizin faydalı olabilmesi için belli bir süre belli bir ritimle gün atlamadan egzersiz yapmalısınız. Kendi iş ve sosyal hayatınız içerisinde, egzersiz günlerini atlamanız ya da tamamen egzersizleri bırakmanız olasıdır. Fakat bir eğitmen ile çalıştığınızda egzersizlere karşı iç disiplininiz daha üst düzeyde olacaktır.

Çeşitlilik
Deneyimli bir eğitmen size egzersiz için çeşitli yöntemler öğretir. Bu yöntemler hedeflerinize ulaşmak için enerjinizi yükselterek zindeliğinizi artırır. Eğitmen, egzersiz programınızda fitness seviyeniz geliştikçe ayarlamalar yapabilir ve gelişiminizi sürekli hale getirirken, rutinin dışına çıkarak egzersizleri sizin için daha ilginç hale getirir.

Verim
Profesyonel bir kişisel antrenör egzersiz süresini en etkili şekilde kullanarak, egzersiz programının etkinliğini artırır. Eğer egzersiz için sınırlı zamanınız varsa bu çok faydalı bir durumdur. Kişisel antrenör ile çalışarak, en kısa sürede en yüksek verimi almak ve fitness hedeflerinize ulaşmak mümkündür.