Besyo

Fitness

Fetih Spor Akademisi

Fitness alanımızda her türlü egzersiz planlamasına yönelik ekipmanlar ile daha doğru, daha iyi ve daha hızlı sonuçlar alabilirsiniz. Uzman eğitmenlerimiz sağlığınıza ve spor geçmişinize uygun programlama yaparak, gelişiminizi sürekli takip eder ve hedefinize doğru bir şekilde ulaşmanızı sağlar.


Fitness, içeriğinde birden fazla egzersiz olan bir spordur. Diğer bütün sporlardan farklı olarak temelde kasların tek tek aletli ya da aletsiz sıkılaştırılması ve güçlendirilmesi amaçlanır. Aslında bütün sporların temelidir. Vücutta ağırlıklı olarak çalıştırılması gereken kas gruplarına kondisyon kazandırılması için fitness egzersizlerine başvurulur.

Her amacın antrenman programı birbirinden farklıdır. Fitness sporunda bir standarttan söz edilemez. Fitness denildiğinde; insanların genel sağlık düzeyini arttırmak için aletli veya aletsiz yapıtıkları tüm egzersizler akla gelmelidir. Her yaşın, her hayat tarzının ve vücut tipinin birbirinden farklı olarak bir uzman tarafından takip edilen çalışma şekli olmalıdır.

Fitness düzenli yapıldığında; kas gücünü arttırır, esneklik ve kemik gücü yoğunluğunu korur, yaşam kalitesini artırır, fazla kilolardan arındırır, stresten uzak tutar, uyku düzeyini verimli kılar, kalp ve damar sistemini güçlendirir.

Neden Fitness Neden Fetih Spor Akademisi

Tesislerin personel kadrosu öncelikle sporcuların memnuniyetini dikkate almaktadır.
Fitness yapabileceğiniz tesisler konumları itibariyle kolay ulaşılabilirdir.
Tesislerde bulunan fitness salonlar kuruluşlarından itibaren gelişime açık bir prensiple devam etmektedir.
Tesislerde bulunan eğitmen kadrosu sporcu kimlikleriyle, gelen her sporcu adayına örnek teşkil etmektedir.
Fitness eğitmenleri sporcu adaylarını bir müşteri olarak değil bir sporcu olarak görmektedir. Her eğitmen verdiği hizmeti öncelemektedir.
Eğitmenler profesyonelliklerini tercih ettikleri spor dallarındaki ve akademik anlamdaki başarıları ile desteklemektedir.